קרע במניסקוס בצבא – תביעה למשרד הביטחון

כיצד ניתן להיות מוכר כנכי צה"ל בגין קרע במניסקוס? כמה אחוזי נכות אפשר לקבל? לחיילים רבים נגרם קרע במניסקוס בברך ומדובר על פציעה נפוצה. נסביר כאן על הליך הגשת התביעה למשרד הביטחון, קבלת ההכרה כנכה צה"ל וקביעת אחוזי נכות. כל אלו יבטיחו לתובע שקט נפשי וקבלת כל המגיע לו.

קרע במניסקוס – רקע כללי ולמה זה קורה?

המניסקוס הוא סחוס המשמש כבולם זעזועים בברך שמחלק את העומסים בתוך הברך. הסימפטומים של קרע הם כאב, נפיחות ונעילות של הברך. כאשר הטיפול השמרני לא משפר את המצב, יומלץ על ניתוח מניסקטומיה. לעיתים, גם לאחר ניתוח ותקופת החלמה ושיקום, נותר המטופל עם מובלות בברך ונכות. תלוי מאוד באדם ובתגובתו לטיפול.

חיילים ואנשי כוחות הביטחון אשר עקב תפקידם מבצעים פעילויות גופניות עצימות, עלולים לסבול מקרע במניסקוס. הקרע יכול להתרחש עקב אירוע חבלתי (לרוב תנועה חדה או סיבובית) או עקב עומס מצטבר ושחיקה.

כמו כן, ישנם מקרים רבים של קריעת מניסקוס במהלך משחק כדורגל או כדורסל בבסיס, ובזמן חופשה מהצבא.

האבחנה של קרע במניסקוס

בשלב הראשוני, האבחנה מתבצעת ע"י אורטופד אשר יקבל מכם אנמנזה של האירוע ושל מגבלותיכם. לרוב, תופנו בהמשך לביצוע בדיקת C.T או M.R.I אשר תאבחן את הפגיעה בברך שלכם. הקרע יכול להיות חלקי או מלא. לאחר קבלת תוצאות הבדיקה, יוחלט בהתאם לרצונכם, האם להמשיך עם טיפול שמרני (פיזיותרפיה) או ניתוחי.

איך ניתן להגיש את התביעה נגד משרד הביטחון ולקבל פיצויים?

רצוי מאוד להגיש את התביעה נגד משרד הביטחון אשר תוביל אתכם לקבל זכויות רבות. חשוב להגיש את התביעה באופן מקצועי וטוב, כדי שתקבלו את ההכרה בגין פציעתכם, ולאחר מכן תזומנו לוועדה רפואית.

אם מדובר על אירוע חבלתי, חשוב לצרף לתביעה (בין היתר) דו"ח פציעה אם יש, ואם אין, אז עדות מחבר ליחידה או מפקד. כמו כן, חשוב לצרף מסמכים רפואיים המוכיחים את תביעתם.

אם מדובר על עומס מתמשך שהוביל לקרע במניסקוס, חשוב לצרף עדות לגבי תנאי השירות שהובילו לפגיעה וכמובן שמסמכים רפואיים.

אחוזי נכות – קרע במניסקוס בשירות הצבאי

אחוזי הנכות תלויים מאוד במגבלות מהן אתם סובלים ביום בו תבדקו ע"י הוועדה הרפואית ונקבעים לפי תקנות הנכים. כלומר, ייתכן כי סבלתם ממגבלות קשות, אך הניתוח שיפר מאוד את מצבכם והמגבלות חלפו. במצב שכזה, דרגת הנכות תהיה נמוכה ואף עלולה להיות בשיעור של 1% נכות בלבד.

לעומת זאת, במקרה שלא נותחתם או שנותחתם אך עדיין אתם סובלים ממגבלות, אחוזי הנכות יכולים להיות לרוב מ-10% ועד 20%.

זכרו כי מ-10% נכות אתם זכאים למענק כספי, תעודת נכה צה"ל, הנחה בארנונה וכו'. מדרגת נכות קבועה בשיעור 20% אתם כבר זכאים לקצבה חודשית קבועה לכל החיים וטיפולים רפואיים.

כדי לסכם פרק זה, יודגש כי דרגת הנכות תלויה מאוד במצבכם הרפואי וכיצד תנמקו ותוכיחו את מגבלותיכם בפני הוועדה הרפואית.

צריך להגיש תביעה למשרד הביטחון בייצוג של עורך דין?

אין כאן עניין של צריך. יש כאן עניין של חשיבות על מנת לקבל את כל המגיע לכם. חשוב מאוד להגיש את התביעה באופן מקצועי, לקבל את ההכרה ולמקסם את שיעור אחוזי הנכות. כך גם הפיצוי שתקבלו יגדל וזכויותיכם. לעיתים ישנם תובעים אשר מגישים את התביעה לבדם ואז לעשות "מקצה שיפורים" הוא בעייתי וקשה. אנו מאמינים כי כמו בכל דבר בחיים, ובפרט בתביעה נגד משרד הביטחון וכדי לדאוג לבריאותכם, חשוב לבצע באופן המיומן ביותר.

לסיכום – קרע במניסקוס עקב השירות הצבאי

אם נגרם לכם קרע במניסקוס, אנו קודם כל רוצים לאחל לכם החלמה שלמה ומהירה. קרע במניסקוס עלול במהלך השנים לגרום להחמרה במצב הברך ובתפקוד היום יומי. כדי למצות את זכויותיכם, וכדי לדאוג לבריאותכם, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם משרדנו.

על פניו, לעיתים נראה כי מדובר בפציעה שהיא יחסית קלה להוכחה. אין זה נכון, וגם בתביעה בגין קרע במניסקוס ניתן בקלות "ללכת לאיבוד" ולא תקבלו את מלוא זכויותיכם. חשוב כי משרד הביטחון ייקח אחריות בגין פגיעתכם, ושלבעיה הרפואית שלכם תהיה "אמא ואבא". את כל אלו תוכלו לקבל דרך הליך הגשת התביעה.

 

 

שיתוף:

עו"ד עדי בן ישי גרינס

כדי לנצח בתביעה שלך, צריך עו״ד שהתמודד באופן אישי ומקצועי עם פציעה אנושה. 

תביעה למשרד הביטחון - עדי בן ישי גרינס

אנחנו כאן למענך!

נפגעת\נפצעת בשירות הצבאי? השאר\י טלפון וניצור קשר בהקדם

ניתן גם לחייג: 077-9978802

מאמרים נוספים