רפורמת נפש אחת

כפי שרובכם שמעתם באמצעי התקשורת השונים, התחוללה רפורמה באגף השיקום בנושאים מסוימים ולאחרונה הממשלה אישרה אותה. מטרת הרפורמה לשפר את התנאים של נכי צה"ל, את הטיפול בהם ולהקל על הבירוקרטיה. מדובר כמובן בצעד מבורך לציבור נכי צה"ל, אך האם מדובר בשינוי משמעותי? נשיב כי זה תלוי בפגיעה הרפואית המוכרת, ותקוותנו כי זו רק ההתחלה.

השינויים העיקריים ברפורמת נפש אחת בתביעות פוסט טראומה

בטרם הרפורמה, בשלב בירור התביעה על ידי יחידות התביעות והחוקרים שבאגף השיקום במשרד הביטחון, היו בודקים חומרים רבים מעברו של מגיש התביעה. למשל, היו פונים לאגף הרווחה בעירייה בה מגיש התביעה גר, פונים לבית הספר בו למד בשאלות מה היו הציונים, האם התובע הפריע בשיעורים, האם איחר, האם החסרים שיעורים וכו'.

כמו כן, היה נבדקו עברו המשפחתי של התובע – מה הרקע הסוציואקונומי ממנה הוא מגיע? הם הוריו גרושים? האם אחיו בריאים, האם בתור ילד ונער ילדותו הייתה תקינה, באיזה חוגים לקח חלק וכו'.

כמובן שאין שום קשר בין כל הבדיקות המיותרות לעיל לבין ההכרה בפוסט טראומה עקב השירות הצבאי. הרי, חייל שהתגייס לצה"ל וללא הורדת פרופיל בגין מצב נפשי, התגייס ושירת שירות משמעותי, וכעת כאשר הוא שגיש את התביעה נגד משרד הביטחון אז מתגלות "בעיות" בעברו הרפואי ואין להכיר בו? מדובר באבסורד של ממש.

כעת, הבדיקות לגבי העבר של מגיש התביעה בוטלו וכך גם משך הטיפול בתביעה התקצר. ואנו מברכים על כך. לתשומת ליבכם! אין זה אומר כי מדובר בהליך שאינו מצריך ייעוץ משפטי מקצועי ע"י עו"ד משרד הביטחון בטרם הגשת תביעתכם. חשוב לדעת כיצד להכין את התביעה, להיות מאובחנים על ידי גורם מקצועי בפוסט טראומה, להיות מיוצגים בוועדה הרפואית ולקבל את מלוא אחוזי הנכות והזכויות המגיעים לכם. מוזמנים להתרשם באתר מהצלחות משרדנו בתחום הפוסט טראומה.

השינויים מבחינת הטיפולים הרפואיים וההטבות במסגרת רפורמת נפש אחת

הרפורמה הביאה איתה שורה של הטבות מבחינת הטיפולים הרפואיים, וביניהם: הקמת מוקד טלפוני ייעודי לנפגעי פוסט טראומה, כלבי שירות לנפגעי פוסט טראומה, קידום הקמת מרכז טיפול יום לנפגעי פוסט טראומה, הרחבת סל השיקום לנפגעי פוסט טראומה, סל זכאויות לבני משפחה של נפגעי פוסט טראומה פגועי נפש וראש, שיפור בתנאי המלווים וכו'.

אתם מוזמנים לקרוא כאן את עיקרי הרפורמה

סיכום וכיצד תוכלו לממש את כל ההטבות החדשות במסגרת רפורמת נפש אחת

לסיכום, אנו מברכים על הרפורמה, אך חושבים שזו רק ההתחלה ויש לתקן עוול של שנים שנגרם לנכי צה"ל. כמו כן, יש לפעול להוספת טיפולים רפואיים והטבות גם לנפגעי הנכויות הגופניות ובמיוחד לנפגעי הראש.

ככל שאתם מעוניינים לממש את אחת הזכויות בגין הנכות המוכרת שלכם, עליכם לפנות לאגף השיקום אליו אתם שייכים ולבקש מעובדת השיקום את הטיפולים / זכויות להם אתם זקוקים.

לתשומת ליבכם! במקרים רבים נכי צה"ל נתקלים בקושי במימוש הטיפולים והזכויות להם הם זקוקים, ואנחנו כאן למענכם על מנת לסייע לכם לקבל את כל המגיע לכם! מוזמנים לפנות למשרדנו להתייעצות ראשונית ללא עלות.

שיתוף:

עו"ד עדי בן ישי גרינס

כדי לנצח בתביעה שלך, צריך עו״ד שהתמודד באופן אישי ומקצועי עם פציעה אנושה. 

תביעה למשרד הביטחון - עדי בן ישי גרינס

אנחנו כאן למענך!

נפגעת\נפצעת בשירות הצבאי? השאר\י טלפון וניצור קשר בהקדם

ניתן גם לחייג: 077-9978802

מאמרים נוספים