רשלנות רפואית בצבא - תביעה נגד משרד הביטחון

במצב בו חייל קיבל טיפול רשלני מגורמי הצבא ונגרם לו נזק, ייתכן כי הוא זכאי להגיש תביעה בגין כך נגד משרד הביטחון ולהיות מוכר כנכה צה"ל. לרוב מדובר על טיפול רפואי רשלני, אבחון לא נכון או אבחון מאוחר ואי הפנייה לבדיקות הכרחיות לבריאותו. נסביר כאן במה בדיוק מדובר, כיצד מגישים את התביעה ומה הסיבות שמובילות לרשלנות רפואית בצבא.

הגורמים לרשלנות רפואית בצבא

חיילי צה"ל נדרשים מפעם לפעם לטיפול רפואי בזמן השירות. למרבה הצער, חיילים רבים נתקלים בקשיים לקבל את הטיפול להם הם זקוקים ולחוסר אמינות מצד הגורמים הצבאיים. כל אלו מובילים למקרים של רשלנות רפואית. עיקר הגורמים הם:

  • חוסר אמון בתלונות החיילים.
  • חוסר תיעוד רפואי. למשל, חייל שפנה לרופא או לחובש ולא תיעד את המפגש במערכת ה- CPR.
  • מניעת הפנייה לרופא מומחה, לבדיקה ול- CT או MRI.
  • קבלת טיפול רפואי רשלני.
  • אי קבלת או אי כיבוד הקלות. למשל, חייל שקיבל הקלות להימנע מסחיבת משקלים כבדים ואלה לא כובדו ובשל כך נגרמה לו פגיעה רפואית.
  • אי אבחון מחלה או אבחון מאוחר או מוטעה.
  • אי קבלת טיפול ע"י רופא היחידה בשל חוסר בתקנים.

דוגמה לרשלנות רפואית בצבא שמשרדנו טיפל בה

דוגמה שמשרדנו טיפל בה היא מקרה בו לוחם התלונן במשך תקופה ארוכה על שיעולים ובעיות בנשימה. למרבה הצער תלונותיו לא זכו להתייחסות ומצבו החמיר עד אשר השיעול נהיה דמי וחמור מאוד ולבסוף נאלץ לעבור כריתה של אונה מהריאה. מקרה זה חמור בכך שנגרם לחייל נזק בלתי הפיך (ובנס ניצל ממוות) שהיה ניתן למנוע בקלות אילו היה מקבל טיפול רפואי נאות.

כדי להצליח ולנצח בתביעה כזו יש להוכיח כי הרופא לא קיים את חובת הזהירות המחייבת אותו, נגרם לחייל נזק (נכות), וכי קיים קשר ישיר בין הפרת חובת הזהירות של הרופא לבין הנזק שנגרם לחייל.

איך זה עובד?

1

בדיקת זכאותכם להגשת תביעה נגד משרד הביטחון בגין רשלנות רפואית בצבא.

2

אנו נאסוף את החומר הרפואי לרבות חוות דעת רפואית ונגיש את התביעה.

3

לאחר שתביעתכם תוכר, תזומנו לוועדה רפואית במשרד הביטחון ותקבלו את התגמולים (פיצוי) והזכויות המגיעות לכם.

מניסיון אישי של עו"ד עדי בן ישי גרינס - היכרות המערכת הרפואית הצבאית

מניסיוני בצבא כחובשת בכירה בבסיסי חיל האוויר ואחראית מרפאה של היחידה לרפואה אווירית, עבדתי עם רופאים צבאיים רבים ונתקלתי בכל יום בחיילים שמגיעים למרפאה ומתלוננים על בעיות רפואיות שונות. הרצון הוא באמת להעניק את הטיפול הטוב ביותר לכולם, אך לעיתים עקב העומס וחוסר התקנים הדבר לא תמיד אפשרי במלואו.

תמיד ישנם אותם חיילים שמגיעים באופן יום יומי למרפאה על מנת לקבל ג' או פטורים שונים, ולצערי כך נשחק האמון בין החיילים לבין גורמי הרפואה. לעומתם, ישנם חיילים שמעדיפים "לסבול בשקט" ובקושי לפנות למרפאה, שגם זה דבר חמור ועלול לפגוע בבריאותם.

לתשומת ליבכם! ואומר זאת מכל ליבי, אל תהססו לפנות לגורמי הרפואה הצבאיים וגם למפקדים שלכם בעת הצורך. עליכם לדאוג שכל תלונותיכם נרשמות ומפנים אתכם לבדיקות הרפואיות הנדרשות. הדברים מעוגנים בפקודות מטכ"ל – טיפול רפואי לחייל. אם אתם נתקלים במחסומים, תפנו לרפואה האזרחית. העיקר הבריאות. 

למה לבחור לעבוד איתי?

הצלחות ומקצועיות
חסרת פשרות

כשאתם בוחרים במשרדנו, תהיו בטוחים שיש לנו הצלחות רבות בפגיעות הגופניות והנפשיות השונות, ואנו עובדים בכל תביעה נגד משרד הביטחון במלוא המקצועיות ובלחימה ללא פשרות עד לקבלת התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

שליחות מתוך
ניסיון אישי

היתרון הבולט של משרדנו הוא שעו"ד בן ישי גרינס חוותה באופן משפחתי פציעה אנושה על כל המשתמע ממנה. הן מההתמודדות האישית והן מול משרד הביטחון ואגף השיקום.

הוגנות ויחס
אישי

הוגנות הינה נר לרגלנו, הרגישו בטוחים ובשקט נפשי כשאתם בוחרים לעבוד עם משרדנו. הטיפול בתביעה נגד משרד הביטחון מהרגע הראשון יעשה באופן ההוגן, האמין והמדויק ביותר. תביעתכם תנוהל ביחס אישי מתחילתה ועד סופה.

סיכום – רשלנות רפואית בצבא

זכותו של כל חייל לקבל מענה רפואי מקצועי לבעיותיו. הצבאי אחראי על בריאות ושלום חייליו. חייל שנפגע עקב רשלנות רפואית בצבא, עומדת לזכותו האפשרות להגיש תביעה למשרד הביטחון ובכך לקבל את התגמולים המגיעים לו וטיפולים רפואיים.

ככל שנגרמה לכם רשלנות רפואית בצבא, ואף אם יש לכם רק ספק בכך, אנו ממליצים לפנות אלינו להתייעצות משפטית מקצועית ללא עלות וללא התחייבות.

עו"ד עדי בן ישי גרינס בעלת ניסיון והיכרות עם המערכת הרפואית הצבאית והיא תוביל אתכם להצלחה וקבלת הפיצוי בתביעתכם. במיוחד בתביעות רשלנות רפואית חשוב מאוד הייעוץ וההכוונה עם עו"ד משרד הביטחון.

הרבה בריאות!

שאלות נפוצות

התשובה היא כן, גם אם נאלצת לפנות לטיפול אזרחי לצבא יש אחריות בגין כך.

ייתכן מאוד שכן. על הצבא להפנות אותך לבדיקות הרפואיות לשם אבחון הפגיעה הרפואית. יש לבחון את התיק הרפואי.

סביר להניח שכן. יש לכבד פטורים רפואיים כדי לשמור על בריאותך.

ניתן לפנות למדור מידע לאזרח ולבקשו. ההליך לוקח זמן. מוזמן לפנות למשרדנו לשם ייעוץ וקבלתו בדרך מהירה יותר.

לא. יש לבחון את התיק הרפואי הצבאי, ולבדוק כיצד גורמי הרפואה הצבאיים התנהלו במקרה הספציפי. לא לכל מקרה רפואי ישנה רשלנות בצידו.

לא. המסלול היחיד לחיילים הוא הגשת תביעה למשרד הביטחון.

אנחנו כאן למענך!

נפצעת או חלית בשירות הצבאי? השאירו טלפון ונחזור אליכם בהקדם

ניתן גם לחייג: 077-9978802

מאמרים מעניינים