בקשה לבדיקה מחדש / החמרת מצב

בקשה לבדיקה מחדש, או בשמה המוכר יותר החמרת מצב, הינה בקשה המעוגנת בסעיף 37 לחוק הנכים (תגמולים ושיקום) ומיועדת לכל נכה שהוכר ע"י משרד הביטחון ויש לו לפחות 1% נכות. לאחר הגשת הבקשה, תזומנו לוועדה רפואית של משרד הביטחון ואחוזי הנכות שלכם יוכלו לעלות. במאמר זה נענה על כל השאלות והסוגיות שקשורות להליך, וכמובן כיצד ניתן להגיש את הבקשה.

ההליך - בקשה לבדיקה מחדש / החמרת מצב משרד הביטחון

כל נכה שיש לו דרגת נכות של 1% בלבד לפחות, זכאי להגיש כל 6 חודשים את הבקשה. לאחר שבקשתו תתקבל ותטופל, הנכה יזומן לוועדה רפואית של משרד הביטחון. ככל שיוכח כי יש החמרה במצבו הרפואי יועלו אחוזי נכותו.

את הבקשה מגישים ללשכת השיקום אליה הנכה שייך בצירוף טיעונים ומסמכים רפואיים המעידים על החמרה במצב הרפואי. את הטופס להגשת הבקשה ניתן להוריד מכאן.

בקשה לבדיקה מחדש

הנקודות המסוכנות מהן יש להיזהר ואיך להימנע מהן

ככלל, הוועדה הרפואית במשרד הביטחון יכולה גם להפחית את דרגת הנכות שלכם. כלומר, אם לנכה יש 10% נכות בגין הכתף, הוועדה לא רק שעלולה לא להעלות לו את אחוזי הנכות אלא גם להפחיתם. לרוב, זה קורה כשמגישים ערעור לוועדה עליונה, ולא כשמגישים בקשה להחמרת מצב, אך אופציה זו בהחלט קיימת.

נקודה נוסף ממנה יש להיזהר, הוועדה הרפואית מוסכמת לדון גם בפגיעות שבגינן לא הוגשה הבקשה. כלומר, אם נכה מוכר על ברך ועל הכתף, והוא הגיש את הבקשה להחמרת מצב בגין הברך, הוועדה עלולה לבדוק ולדון גם בגין המצב הרפואי בכתף. במקרה כזה, אתם צריכים להדגיש באופן ברור בפני הוועדה שאתם כאן בגין הברך בלבד. על הוועדה להזהיר אתכם כי אכן יש אופציה כזו שגם האיבר הנוסף עליו אתם מוכרים עלול להיבדק, אך עדיף להיות בטוחים ולהדגיש את העניין.  

איך זה עובד?

1

ככל שאתם סובלים מהחמרת מצב, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו אשר יגיש באופן המקצועי ביותר את הבקשה עם הטיעונים המתאימים ומסמכים רפואיים שיתמכו בטענותיכם.

2

תזומנו לוועדה רפואית אשר בה תיוצגו ע"י עו"ד עדי בן ישי גרינס.

3

לאחר סיכום הוועדה, תקבלו את ההחלטה מקצין התגמולים בדואר ואחוזי נכותכם יוכלו לעלות

בקשה לבדיקה מחדש / החמרת מצב למשרד הביטחון

אם אתם סובלים מהחמרת מצב בנכות עליה אתם מוכרים, יש להתחיל בהליך הגשת הבקשה.

חשוב מאוד! מאחר שקיימת האופציה כי הוועדה עלולה להפחית את דרגת נכותכם (כפי שפירטנו לעיל), אנו ממליצים בחום לפנות למשרדנו להתייעצות ראשונית ללא עלות וללא התחייבות.         אנו מאמינים כי זכותכם הבסיסית היא למצות את מלוא זכויותיכם, אך יש לעשות זאת בתבונה ובאופן מקצועי ע"י עורך דין משרד הביטחון שיבטיח לכם שקט נפשי ותוצאה מצוינת.

הרבה בריאות.

למה לבחור לעבוד איתי?

הצלחות ומקצועיות
חסרת פשרות

כשאתם בוחרים במשרדנו, תהיו בטוחים שיש לנו הצלחות רבות בפגיעות הגופניות והנפשיות השונות, ואנו עובדים בכל תביעה נגד משרד הביטחון במלוא המקצועיות ובלחימה ללא פשרות עד לקבלת התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

שליחות מתוך
ניסיון אישי

היתרון הבולט של משרדנו הוא שעו"ד בן ישי גרינס חוותה באופן משפחתי פציעה אנושה על כל המשתמע ממנה. הן מההתמודדות האישית והן מול משרד הביטחון ואגף השיקום.

הוגנות ויחס
אישי

הוגנות הינה נר לרגלנו, הרגישו בטוחים ובשקט נפשי כשאתם בוחרים לעבוד עם משרדנו. הטיפול בתביעה נגד משרד הביטחון מהרגע הראשון יעשה באופן ההוגן, האמין והמדויק ביותר. תביעתכם תנוהל ביחס אישי מתחילתה ועד סופה.

שאלות נפוצות

ההחלטה תחושב באופן רטרואקטיבי מיום הגשת הבקשה.
לא. אם מדובר באיבר אחר ובנכות עליה אתה לא מוכר, המסלול הנכון הוא נכות מוסבת.
לא בכל מצב חייבים, אך במקרה שכן – צריך להסתכל על זה כך שייתכן והעלות למומחה מאוד תשתלם אם הנכות תעלה.
תלוי. צריך לבחון מה גרם לנפילה ואת התיעוד הרפואי. מוזמנים לפנות למשרדנו לייעוץ. 

אנחנו כאן למענך!

נפצעת או חלית בשירות הצבאי?  השאירו טלפון ונחזור אליכם בהקדם 

ניתן גם לחייג: 077-9978802

מאמרים מעניינים